11 czerwca

11 czerwca

Biegiem do lata"Do lata, do lata piechotą będę szła" śpiewa Beata Kozidrak, to ja proponuję, żebyśmy do tego lata pobiegły :) Wakacje tuż tuż, więc najwyższa pora zadbać o formę. Nie od dziś wiadomo, że bieganie to samo zdrowie. Każda z Nas wielokrotnie powtarzała zdanie "od jutra biegam", ile razy je zrealizowałaś odpowiedz sobie sama :) Teraz jest najlepszy czas, żeby biec ku wakacjom, formie, szczęściu. Początkujący biegacz powinien poznać i przestrzegać kilku podstawowych zasad.
  1. Odpowiednie buty - jest to jedna z najważniejszych kwestii. Dobrze by było, gdyby Twoje adidasy były przeznaczone do biegania, to zmniejszy ryzyko kontuzji. Nie biegaj w trampkach, szybko poczujesz ucisk w stopie i zniechęcisz się.
  2. Strój sportowy - tutaj jest zupełna dowolność, chociaż oczywiście najlepsza jest termoaktywna odzież sportowa, oddychająca. Jej zdecydowaną zaletą jest wygoda, oraz duża wchłanialność potu, co na dłuższą metę okazuje się pomocną właściwością. Jeśli jednak nie masz takiej odzieży, nie zniechęcaj się. Na początek wystarczy zwykły wygodny t-shirt oraz dres. Szybko pokochasz bieganie, a to sprawi, ze zainwestujesz w strój sportowy.
  3. Prędkość biegu - na początku biegaj spokojnie, powoli. Początkowo tempo powinno być takie, abyś mogła rozmawiać. Systematycznie zaczniesz zwiększać prędkość i odległość. Biegaj 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, tak abyś dała odpocząć swoim mięśniom. Pamiętaj, że po dużym wysiłku potrzebują trochę czasu na regenerację. Monitoruj swoje osiągnięcia. Dziś dostępne są rozmaite aplikacje na smartfony, które pozwolą Ci kontrolować postępy
  4. Dieta - bieg zmusza organizm do dużego wysiłku, dlatego nie zapominaj o piciu wody. Tuż po treningu zjedz jakąś zdrową przekąskę, tak, aby dodać organizmowi energii na dalszą część dnia.

Nie bój się, nie wstydź się zacząć! Wiosna jest najlepszym czasem na uprawianie sportów. Biegając dotlenisz umysł, uwolnisz endorfiny, zbudujesz formę, wyrzeźbisz sylwetkę. Szybko odkryjesz ile sprawia Ci to radości i przyjemności i z uśmiechem wbiegniesz w lato :) Powodzenia! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger