15 czerwca

15 czerwca

Góry ? Mazury? All Inclisive ? O tym, gdzie pojechać na wakacjeAura za oknem sprawia, że wciąż pozostajemy w tematyce urlopowej. Gdzie najlepiej odpoczywać. W kraju, czy poza nim?

Dla osób niemających czasu na organizację polecam wczasy all inclusive. Co prawda biuro podróży nie gwarantuje ładnej pogody, ale proponuje miejsca, w których słońce będzie dominującym elementem na niebie ;). Wakacje all inclusive można zamówić z wyprzedzeniem lub skusić się na last minute. Dobre last minute możemy znaleźć w bardzo dobrej cenie - nawet 60% taniej! W takiej ofercie zawarty jest lot, zakwaterowanie i pełne wyżywienie. Krótko mówiąc nie musimy się o nic martwić, tylko wypoczywać ;). Cechą charakterystyczną last minute jest krótki czas potrzebny do podjęcia decyzji o wyjeździe. Najlepsze okazje, zazwyczaj pojawiają się na 2-3 dni przed wylotem. Od lat najpopularniejszymi kierunkami podróży jest Grecja, Turcja, Bułgaria, Hiszpania oraz niestety coraz bardziej niebezpieczny Egipt.


  1. Ubrania - rzeczy które zabierasz powinny być lekkie i jak najbardziej uniwersalne. Najlepiej zabrać ze sobą kilka kompletów ubrań, w których czujemy się swobodnie.
  2. Dokumenty i pieniądze - zawsze miejmy przy sobie dokument tożsamości, legitymację szkolną lub studencką, która uprawnia do wielu zniżek, potwierdzenia opłaty za hotel. W czasach wszechobecnych bankomatów nie musimy zabierać ze sobą dużej gotówki. Pamiętajmy jednak o drobnych, które mogą się przydać na postojach w czasie podróży, na toalety, napoje, kawę. Przygotowując się finansowo do wyjazdu wliczmy różnego rodzaju awaryjne sytuacje, których nie możemy przewidzieć. Nie można też zapomnieć, że w turystycznych miejscowościach obowiązuje tzw. „opłata klimatyczna”, którą płaci się właścicielowi wynajmowanego pokoju/mieszkania. Dodatkowe pieniądze pobierane są także przy każdorazowym wejściu na teren Parku Narodowego.
  3. Kosmetyki - bierzemy je tylko w wersji mini. Zajmą dużo mniej miejsca i z pewnością wystarczą na cały okres urlopu. Poza tym, zawsze w razie konieczności można dokupić to czego zabraknie. Niezawodne w trakcie podróży są antybakteryjne chusteczki, a także chusteczki do demakijażu. Nie zapomnij zabrać podstawowych leków, apteczki, bandaży.
  4. Akcesoria i przewodniki - numer jeden to oczywiście okulary przeciwsłoneczne oraz olejek do opalania, najlepiej z jak największym filtrem UV. Mało praktyczna jest biżuteria, długie kolczyki czy wisiorki będą może piękną ozdobą, ale też utrudniają wycieczki po górach czy kąpiele w morzu. Pomocne są przewodniki. Już przed wyjazdem można zaplanować atrakcje dla wszystkich. Zaznaczyć ciekawe miejsca, zapoznać się z historią regionu, kulturą. Nie wolno zapomnieć o aparacie fotograficznym, smartfonie i ładowarkach do nich.

Sprawdzonym sposobem jest zrobienie tydzień wcześniej spisu rzeczy, które powinny się znaleźć w walizce. Do momentu pakowania można dopisywać wszystko do listy(Pamiętaj! nie zostawiaj tego na później, bo zapomnisz;)). Pakując walizkę po kolei odhaczaj wszystkie wrzucone do torby rzeczy. Uprasuj je wcześniej, wtedy więcej pomieścisz w torbie. Przygotowani, spakowani możemy jechać, tylko gdzie? W Polskę?? a może All inclusive? Co wybierasz?? :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger