05 lipca

05 lipca

5 powodów, przez które pokochałam Kraków


Każdy kto, choć raz odwiedził Kraków poczuł magię tego miasta. Ostatnio miałam przyjemność po raz kolejny je odwiedzić i niezmiennie się nim zachwycić. Skłoniło mnie to, do zastanowienia się nad tym, za co tak naprawdę można kochać to miasto. Oto moja subiektywna lista powodów :)

RYNEK

Kocham Kraków za rynek, na którym zawsze jest wspaniała atmosfera.  To miejsce, na którym zawsze coś się dzieje. Odbywają się tu koncerty, kiermasze, jarmarki. Rynek otoczony jest kawiarniami, w których podawana jest przepyszna kawa. Trzeba jednak przyznać, że w niektórych kawiarniach ceny są zabójcze. Atmosferę na krakowskim rynku tworzą również panie kwiaciarki, sprzedające kwiaty niezależnie od pogody :) Wszystko to tworzy iście romantyczny klimat, w którym nie sposób się nie zakochać :)

ZABYTKI
 
Nie ma się co oszukiwać, Kraków to głównie zabytki. Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, Sukiennice to tylko najbardziej znane przykłady. Swoim pięknem może zachwycić dawna żydowska dzielnica Kazimierz. Troszkę zapomniane miejsce, a równie zachwycające co rynek.  


SMOK WAWELSKI

Nie można nie lubić smoka wawelskiego!! Cieszy się on ogromną popularnością, nie wiem czy jest taki moment, w ciągu dnia, kiedy przy smoku nie ma ludzi :) 

OBWARZANKI

Taka drobna rzecz, a cieszy :) Przekąska, którą na krakowskim rynku można kupić na każdym kroku. Smakuje znakomicie, a przy tym kosztuje niewiele. Poza tym stoiska z obwarzankami pięknie wpisują się w scenerie starego miasta. 

LUDZIE

Na końcu coś, co chyba powinno znaleźć się na szczycie tej listy. Ludzie w Krakowie są przyjaźni, sympatyczni i uśmiechnięci. Nie zrażają ich tłumy turystów, chętnie udzielają pomocy każdemu, kto o nią poprosi, Kraków to również wielokulturowość. Na ulicach miasta można spotkać przedstawicieli różnych kultur, którzy nie rywalizują ze sobą. Z całą pewnością jest to miasto z artystyczną duszą. 

Kraków to miasto, które mnie, zwykłą turystkę, stale zachwyca. To miejsce z jednej strony romantyczne, słaniające do refleksji, a z drugiej tętniące życiem, optymistyczne. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ci, którzy już tu byli chętnie wracają, a Ci którzy jeszcze nie mieli okazji, się tu znaleźć, mam nadzieję, że szybko to nadrobią :) Przyjedź, zobacz, oceń i zakochaj się w tym miejscu! :)


4 komentarze:

 1. kocham Kraków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kraków jest przepiękny. Od zawsze chciałam w nim mieszkać i w końcu się udało - po maturze wybrałam studia w tym mieście (grafika komputerowa) i mieszkam tutaj już drugi rok. Po obronie na pewno zostanę w Krakowie, bo bardzo mi się tutaj spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w tym mieście coś takiego, że nie chce się z niego wracać :) Zabytki, zabytkami, ale Kraków po prostu ma klimat ;)

   Usuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger