24 sierpnia

24 sierpnia

Moda na najwyższym poziomie! Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHIONNie pierwszy raz powtarzam tu, że Lublin to miasto inspiracji. Po cyrkowych artystach występujących na Carnaval Sztukmistrzów oraz ludowych rzemieślnikach z Jarmarku Jagiellońskiego przyszedł czas na modę!! Choć wielu z nas może się zaskoczyć, to naprawdę Lublin modą stoi. Dowód na to będziemy mieli już 8 września, kiedy to swój początek będzie miał Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHION. Jest to pierwsza edycja festiwalu i pierwsza tego typu impreza w naszym regionie, mam wielką nadzieję, że nie ostatnia :)

KILKA SŁÓW O FESTIWALU

Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHION odbędzie się w dniach 8-10 września 2016r. Na festiwalu swoje najnowsze kolekcje zaprezentują znani i doceniani projektanci. Na gali inauguracyjnej, która odbędzie się 8 września o godzinie 19:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie swoje kolekcje zaprezentują między innymi: Jerzy Antkowiak, Jerzy Ilczyna, Małgorzata Czernik, Aleksandra Zgubińska, Agnieszka Bonisławska, Aneta Michalska, Marzena Efir. Dobór projektantów nie jest oczywisty. Obok projektów Anety Michalskiej, ceniącej wygodę i elegancję, ubierającej dziś Gwiazdy Polskiego Ekranu zobaczymy również projekty Aleksandry Zgubińskiej, dla której inspiracją jest wszystko to, co związane jest z kobietą, a także ikony mody i filmu z pierwszych 50 lat XX wieku. Wśród prezentujących się artystów zobaczymy również Małgorzatę Ewę Czernik, której malowanymi kreacjami nie sposób się nie zachwycić. W pokazach projektantów obok modelek wystąpią znane i lubiane gwiazdy kina i telewizji m.in Izabela Trojanowska, Sylwia Wysocka, Tomasz Stockinger, Arkadiusz Janiczek. Inauguracyjną galę poprowadzą Zofia Czernicka i Michał Lesień. 


FESTIWALOWE ATRAKCJE

Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHION to nie tylko inauguracyjna gala uświetniona pokazami znanych projektantów. To może właśnie przede wszystkich odbywające się przez 3 dni targi, pokazy, wystawy, konferencje, panele wykładowe oraz warsztaty. Tutaj zostanie nam zaprezentowana krótka historia o modzie i pasji, zobaczymy kolekcję do rodzinnego odpoczynku w Karpatach, kolekcję inspirowaną francuskimi ogrodami. Przyszłe panny młode poznają najnowsze trendy w sukniach ślubnych. Podczas tych 3 dni posłuchamy o roli komunikacji w procesach produkcyjnych firm odzieżowych, zastanowimy się czy od mody wolimy kobiecość. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa kostiumu scenicznego w Teatrze Muzycznym oraz warsztaty rysunku żurnalowego. To modowe święto odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Obok rodzimych marek i projektantów znajdą się tu również zagraniczni wystawcy. Jest to doskonała okazja do promocji branży odzieżowej, zwrócenia na nią uwagi inwestorom, zaprezentowania nowych, często innych trendów, pokazania swojej wizji mody, a także wzięcia udziału w licznych panelach dyskusyjnych. 


EAST FASHION to przedsięwzięcie wielowymiarowe. Festiwal zajmuje się niemal każdą stroną branży modowej. Tu każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w naszym mieście. Stwarza ono ogromne możliwości wystawcom, artystom, firmom odzieżowym. Sukces festiwalu z pewnością przyczyni się do rozwoju branży w naszym regionie, co przyniesie pozytywne skutki nam wszystkim. Poza tym, to doskonała promocja miasta. Festiwalowe atrakcje odbędą się w niedawno powstałych: Centrum Spotkania Kultur oraz Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Korzystajmy z możliwości zobaczenia na własne oczy wszystkich festiwalowych wydarzeń. Przeżyjmy wspólnie to lubelskie święto mody :) :)


Bilety są do nabycia w biurze festiwalu: ul. Górna 4 w Lublinie tel. 81 446 70 17 oraz na stronie:

Szczegółowy program festiwalu oraz informacje o wystawcach, partnerach są dostępne tutaj: http://eastfashion.pl/Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger