środa, 24 sierpnia 2016

Moda na najwyższym poziomie! Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHIONNie pierwszy raz powtarzam tu, że Lublin to miasto inspiracji. Po cyrkowych artystach występujących na Carnaval Sztukmistrzów oraz ludowych rzemieślnikach z Jarmarku Jagiellońskiego przyszedł czas na modę!! Choć wielu z nas może się zaskoczyć, to naprawdę Lublin modą stoi. Dowód na to będziemy mieli już 8 września, kiedy to swój początek będzie miał Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHION. Jest to pierwsza edycja festiwalu i pierwsza tego typu impreza w naszym regionie, mam wielką nadzieję, że nie ostatnia :)

KILKA SŁÓW O FESTIWALU

Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHION odbędzie się w dniach 8-10 września 2016r. Na festiwalu swoje najnowsze kolekcje zaprezentują znani i doceniani projektanci. Na gali inauguracyjnej, która odbędzie się 8 września o godzinie 19:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie swoje kolekcje zaprezentują między innymi: Jerzy Antkowiak, Jerzy Ilczyna, Małgorzata Czernik, Aleksandra Zgubińska, Agnieszka Bonisławska, Aneta Michalska, Marzena Efir. Dobór projektantów nie jest oczywisty. Obok projektów Anety Michalskiej, ceniącej wygodę i elegancję, ubierającej dziś Gwiazdy Polskiego Ekranu zobaczymy również projekty Aleksandry Zgubińskiej, dla której inspiracją jest wszystko to, co związane jest z kobietą, a także ikony mody i filmu z pierwszych 50 lat XX wieku. Wśród prezentujących się artystów zobaczymy również Małgorzatę Ewę Czernik, której malowanymi kreacjami nie sposób się nie zachwycić. W pokazach projektantów obok modelek wystąpią znane i lubiane gwiazdy kina i telewizji m.in Izabela Trojanowska, Sylwia Wysocka, Tomasz Stockinger, Arkadiusz Janiczek. Inauguracyjną galę poprowadzą Zofia Czernicka i Michał Lesień. 


FESTIWALOWE ATRAKCJE

Międzynarodowy Festiwal Mody EAST FASHION to nie tylko inauguracyjna gala uświetniona pokazami znanych projektantów. To może właśnie przede wszystkich odbywające się przez 3 dni targi, pokazy, wystawy, konferencje, panele wykładowe oraz warsztaty. Tutaj zostanie nam zaprezentowana krótka historia o modzie i pasji, zobaczymy kolekcję do rodzinnego odpoczynku w Karpatach, kolekcję inspirowaną francuskimi ogrodami. Przyszłe panny młode poznają najnowsze trendy w sukniach ślubnych. Podczas tych 3 dni posłuchamy o roli komunikacji w procesach produkcyjnych firm odzieżowych, zastanowimy się czy od mody wolimy kobiecość. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa kostiumu scenicznego w Teatrze Muzycznym oraz warsztaty rysunku żurnalowego. To modowe święto odbędzie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Obok rodzimych marek i projektantów znajdą się tu również zagraniczni wystawcy. Jest to doskonała okazja do promocji branży odzieżowej, zwrócenia na nią uwagi inwestorom, zaprezentowania nowych, często innych trendów, pokazania swojej wizji mody, a także wzięcia udziału w licznych panelach dyskusyjnych. 


EAST FASHION to przedsięwzięcie wielowymiarowe. Festiwal zajmuje się niemal każdą stroną branży modowej. Tu każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w naszym mieście. Stwarza ono ogromne możliwości wystawcom, artystom, firmom odzieżowym. Sukces festiwalu z pewnością przyczyni się do rozwoju branży w naszym regionie, co przyniesie pozytywne skutki nam wszystkim. Poza tym, to doskonała promocja miasta. Festiwalowe atrakcje odbędą się w niedawno powstałych: Centrum Spotkania Kultur oraz Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Korzystajmy z możliwości zobaczenia na własne oczy wszystkich festiwalowych wydarzeń. Przeżyjmy wspólnie to lubelskie święto mody :) :)


Bilety są do nabycia w biurze festiwalu: ul. Górna 4 w Lublinie tel. 81 446 70 17 oraz na stronie:

Szczegółowy program festiwalu oraz informacje o wystawcach, partnerach są dostępne tutaj: http://eastfashion.pl/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz