21 sierpnia

21 sierpnia

O tym, dlaczego lato stale mnie zachwyca


Lato powoli dobiega końca, zatem pora na pierwsze podsumowania, a także pomysły na ostatnie wakacyjne dni. Pewnie dla wielu z Was urlop pozostał już tylko wspomnieniem, jednak na pewno znajdą się tu również osoby, które mają go jeszcze przed sobą. Osobiście niestety należę do tej pierwszej grupy. Te ostatnie letnie dni wywołały u mnie refleksję pt. za co kocham lato? Oto dziesięć moich subiektywnych powodów, dla których warto kochać tę porę roku i się nią bezgranicznie cieszyć :)

ONE

Po pierwsze za długie dni i krótkie noce! Długie dni pozwalają na realizację wszystkich codziennych obowiązków, a także dają czas i możliwość na spełnianie marzeń. Noc zaś tworzy niezapomniane wspomnienia wspólnie z przyjaciółmi spędzonego czasu, wielogodzinnych rozmów, przetańczonych imprez.


TWO

Po drugie za nieograniczoną ilość słońca, która wywala we mnie ogromne pokłady pozytywnej energii i uśmiechu na twarzy. Wprawia mnie to w dobry nastrój, pozwala cieszyć się każdą chwilą.

THREE

Po trzecie za letnią beztroskę ludzi widoczną w wyrazie twarzy, sposobie poruszania się, luźnych, troszkę mniej oficjalnych strojach. W te ciepłe, letnie dni każdy staje się dla siebie milszy, sympatyczniejszy, bardziej niż zawsze pomocny.

FOUR

Po czwarte oczywiście za mniejsze korki na drodze :) Chyba każdy, kto mieszka w dużym mieście wie o czym mówię. Możliwość szybszego dotarcia do pracy zdecydowanie zmniejsza liczbę frustratów na drodze.

FIVE

Po piąte za wycieczki i te małe i te duże. Długie letnie spacery, wycieczki nad wodę, wieczorne przechadzki po ulicach miasta. Wszystko to robimy po to, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, dotlenić umysł, spędzić odrobinę czasu z bliskimi, napełnić głowę samymi dobrymi myślami.SIX

Po szóste za festiwale, plenerowe imprezy pod gołym niebem. Wakacje to czas koncertów, jarmarków, festiwali, na których zawsze jest wspaniała i niezapomniana atmosfera, i które tak bardzo uwielbiam!

SEVEN

Po siódme za wakacje, urlopy, odpoczynek. Wszyscy kochamy wolny czas i ja również. Spędzamy go na tysiące sposobów. Możemy jeździć na rowerze, biegać, czytać książkę, albo zwyczajnie "byczyć" się gdzieś na kocyku w cieniu drzew czy leżąc na plaży. Letni odpoczynek pozwala naładować baterie, czerpać nowe inspiracje, pozbyć się złych myśli, aby z uśmiechem na twarzy powrócić do codziennych zadań.

EIGHT

Po ósme za potęgę gór i siłę morza. Choć nad morzem byłam dawno temu, to wciąż pamiętam jakie zrobiło na mnie wrażenie. Góry kocham, są moim małym miejscem na ziemi, do którego zawsze chętnie wracam, z którego czerpię inspirację, którym bezustannie się zachwycam. Korzystajmy z tego, wracajmy jak najczęściej do miejsc, które kochamy.


NINE

Po dziewiąte za piękno przyrody, wschody i zachody słońca, kwitnące kwiaty, zielone drzewa, pachnącą trawę, poranną rosę, miodowe kolory, bzyczące pszczoły. Za sezonowe warzywa i owoce, z których tworzymy miliony kulinarnych wariacji. Jak tu się nie zachwycać latem??

TEN

Po dziesiąte za to, że w wakacje zawsze mi się chce! Lato pobudza mnie do działania. Napędza moją aktywność fizyczną i psychiczną. Daje mi moc, motywację do działania przez cały następny rok :)

To dziesięć moich powodów, za które kocham letni czas. Oczywiście każdy z Was ma swoje, inne powody. Pewne jest to, że jest to jedna z fajniejszych pór roku. Obecnie, w ciągu roku, tak mało mamy słonecznych dni, dlatego tym bardziej u schyłku lata zadbajmy o to, aby te chwile nie przeciekły nam przez palce. Cieszmy się nimi, korzystajmy z nich na maxa. Zostało jeszcze kilka letnich dni, więc wypełnijcie je swoimi pomysłami, zrealizujcie marzenia. I koniecznie dajcie mi znać za co kochacie lato?? :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger