06 sierpnia

06 sierpnia

Wieczór panieński w stylu 50 twarzy Greya

booklips.pl

Niedawno pojawił się tutaj post dotyczący głównych zasad organizacji wieczoru panieńskiego. Zgodnie z obietnicą przyszła kolej na opis konkretnego wydarzenia. O tym wyjątkowym wieczorze wspominałam na blogu już kilkakrotnie, zatem czas uchylić rąbka tajemnicy i przybliżyć Wam szczegóły.

Przygotowanie podstawą sukcesu!

Przygotowanie wieczoru zajęło mi kilka dni. Oczywiście najpierw w porozumieniu z przyszłą panną młodą ustaliłam listę gości oraz termin odpowiadający zarówno jej jak i gościom. Na tym kończyła się wiedza panny młodej, reszta tej szalonej nocy owiana była tajemnicą :) Organizację rozpoczęłam od rezerwacji, wcześniej już upatrzonego lokalu, w którym miała odbyć się impreza. Pamiętaj, żeby wybrać takie miejsce, które możesz w drobny sposób ozdobić. Kilkanaście balonów, trochę serpentyn na pewno sprawi frajdę pannie młodej i jej gościom, a Ty możesz je wykorzystać jako element jednej z gier. Kolejnym krokiem było przygotowanie gier i zabaw, a także drobnych upominków. Tutaj właśnie wpadł mi do głowy pomysł, aby cały wieczór miał jakąś tematykę. Po sukcesie książki i filmu 50 twarzy Greya każda kobieta, a przynajmniej zdecydowana większość, chociaż raz wyobrażała sobie, jakby to było gdy to na jej drodze stanął Christian Grey :) Stąd też pomysł na stylizację imprezy! Wszystkie konkursy oraz upominki miały jakiś element związany z Greyem. Do każdego starannie zapakowanego prezentu dołączony był cytat z książki, w jakiś większy bądź mniejszy sposób łączący się z upominkiem.

mrgrey.ceo.com

Na pierwszym miejscu Panna Młoda!

Przyszła panna młoda w tą szaloną noc ma czuć się wyjątkowa i najpiękniejsza. W końcu żegna się ze swoim panieństwem! Dlatego pierwszą niespodzianką był makijaż wykonany przez profesjonalną wizażystkę wraz z sesją zdjęciową. Pani fotograf towarzyszyła nam jeszcze przez kolejne części tego wieczoru. Koszt takiej usługi nie był duży, a wrażenia panny młodej oraz gości bezcenne. Dodatkową pamiątką, która oprócz wspomnień, zostanie na całe życie, były profesjonalnie wykonane zdjęcia. Z całą pewnością wieczór panieński z wizażystką i fotografem jest kolejnym pomysłem na tą noc, dlatego szerzej zajmę się nim kiedy indziej :)


Czas rozpocząć zabawę!

Po pierwszej niespodziance przyszedł czas na kolejne. Pierwszym upominkiem była czarna opaska na oczy z fragmentem książki. Nic niewiedząca panna młoda z przepasaną na oczach opaską została zaniesiona do samochodu, gdzie odbyła podróż ku kolejnej atrakcji. Na miejscu czekały już najbliższe koleżanki, aby wspólnie uczestniczyć w warsztatach tańca na rurze. Następnym przystankiem był oczywiście wcześniej wynajęty lokal, w którym spędziłyśmy już resztę nocy.


W gry i zabawy zaangażowane były wszystkie uczestniczki imprezy. Myślę, ze to integruje grupę, a także tworzy niezapomnianą atmosferę. Poniżej przedstawiam listę gier i zabaw wykorzystanych na imprezie:

1. Pytanie - odpowiedź - standardowa gra, w trakcie której przyszła panna młoda odpowiada na pytania, na które wcześniej odpowiadał pan młody. Za każdą niezgodną z partnerem odpowiedź pije karną kolejkę jakiegoś napoju :) (tu zależy czy impreza jest alkoholowa czy nie, oczywiście wybór należy do Was). Pamiętajcie, aby przypilnować pana młodego, żeby nic nie zdradził.

2. Części ciała  - na ścianę, za pomocą spinaczy do bielizny przyczepiłam dwa zdjęcia Christiana Greya, a z gazet powycinałam różne części ciała. Panna młoda oraz jedna ochotniczka mając zasłonięte oczy miały przyczepić części ciała we właściwe miejsce na obrazku - gwarantuję tu dobrą zabawę ;) 

3. Zabawa z balonami - w porozrzucanych po lokalu balonach znajdowały się karteczki z zadaniami (śpiewanie piosenek, recytacja wierszyka itp.) Każda z dziewczyn musiała przebić balonik i wykonać ukryte w nim zadanie. Za poprawne wykonanie czekały nagrody w postaci lizaków.

4. Wspomnienia - Na jednej kartce wszystkie uczestniczki imprezy wpisują swoje jedno wspomnienie związane oczywiście z panną młodą, której zadaniem jest odgadnąć, które do której należy. Jak zawsze każda błędna odpowiedź jest karana :)

Były to wszystkie zabawy jakie przygotowałam na ten wieczór. Nie róbcie ich za dużo, gdyż szybko mogą się one znudzić koleżankom i zwyczajnie impreza upadnie. Kilka wystarczy, aby wprawić się w wyjątkowy nastrój. Po każdej grze panna młoda otrzymywała prezent. Było to kilka drobnych upominków związanych z książką. Jakie? chyba nie muszę pisać?? :):) Pamiętajcie o właściwym opakowaniu, wrzuceniu cytatu, który ma naprowadzać na kolejny etap wieczoru, a także tworzyć niezapomniany klimat.
planeta.fm
Myślę, że udało mi się oddać chociaż trochę klimat tamtej szalonej, wrześniowej nocy. Jest to jeden z pomysłów organizacji wieczoru panieńskiego.  Mam nadzieję, że chętnie z niego skorzystacie, a nawet stworzycie jego lepszą wersję :) Dajcie znać jak wam poszło :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger