22 grudnia

22 grudnia

Pakowanie prezentów


Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie opakowanie ma znaczenie :) Pakowanie prezentów jest jednym z moich ulubionych elementów świątecznych przygotowań. Przy odrobinie dobrych chęci można dać się ponieść wyobraźni i stworzyć niestandardowe, przepiękne pakunki. Oczywiście można pójść na łatwiznę kupić torby pakowne w supermarkecie, wypełnić je prezentami i podłożyć pod choinkę. Dla mnie to droga na skróty, za którą nie przepadam. Uważam, że własnoręcznie zapakowany podarunek, choćby jedynie w kolorowy papier, sprawi mnóstwo radości drugiej osobie. Miło jest otrzymać prezent, w którego przygotowanie i zapakowanie ktoś włożył kawałek swojego serducha. 


Uwierzcie mi do pięknego zapakowania prezentów nie potrzeba wielkich zdolności artystycznych, ani dużych nakładów finansowych. Wystarczy odrobina wyobraźni i chwila wolnego czasu. Poza tym będziecie potrzebować: nożyczek, szarego papieru, kolorowego papieru pakownego, odrobinę foli pakownej (można dostać w kwiaciarni), rozmaitych wstążek i kokardek. Szary papier jest wdzięcznym materiałem do tworzenia przepięknych pakunków. Prosty prostokątny prezent możecie owinąć w szary papier i przewiązać kolorową wstążką. Wcześniej na zwykłej kartce papieru wytnijcie szablon np. choinki. Szablon przyłóżcie do zapakowanego prezentu i spryskajcie sztucznym śniegiem lub pomalujcie farbkami. Gwarantuję, że wyjdzie przepiękna kompozycja. Prezenty o nietypowych kształtach można włożyć do pudełek po butach, lub kupić pakowne pudełka za niewielkie pieniądze w marketach. Natomiast słodycze lub wino można ozdobić folią pakowną zawiązaną z dwóch stron dużymi kokardami. Butelkę można także owinąć w szary papier i zawiązać na szyjce zwykłym szarym lub czarnym sznurkiem. 


Jeśli jednak nie macie w domu szarego papieru to równie pięknie można ozdobić prezenty zwykłym kolorowym papierem. To w jaki sposób to zrobicie zależy tylko i wyłącznie od waszej kreatywności i wyobraźni. Pudełka można dodatkowo ozdobić wyciętym z drugiego papieru krawatem lub za pomocą dziurkacza przedziurawić papier i przez dziurki przełożyć wstążkę. Wszystkie te sposoby tworzą śliczne kompozycje świątecznych pakunków, które dodatkową stanowią wspaniałą ozdobę choinki. Bawcie się w te święta, niech pakowanie prezentów sprawi wam tyle damo radości co ich dawanie i otrzymywanie. Niech te opakowania będą kolorowe, dostojne, magiczne, tak samo jak magiczne są te święta. Koniecznie napiszcie, jakie są Wasze sposoby na pakowanie prezentów.

9 komentarzy:

 1. Ja również uwielbiam ładnie opakowane prezenty, widać po tym że osobie obdarowujacej zależało by prezent mi się podobał od początku do końca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, dlatego warto dać od siebie coś więcej.

   Usuń
 2. Tak jest! Torebkom prezentowym mówimy nie! :) Opakowanie też wiele mówi, dlatego warto włożyć trochę wysiłku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przemyślanie opakowanie podkreśla nastrój :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała przyjemność tkwi właśnie w tym pakowaniu i rozpakowywaniu. To lubię chyba najbardziej w Świtach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Okazuje się, że ja nawet tak błahą czynność potrafię zepsuć. W tym roku zmarnowałam 2 rolki papieru, wiec kupiłam jednak standardowo torebki preznetowe.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger