12 marca

12 marca

5 powodów, dla których warto postawić na siebie!


Ciekawa jestem ile razy w życiu zastanawialiście się, czy postawić na siebie, czy nie. Wiadomo, każdy chce się realizować, spełniać swoje marzenia, docierać z sukcesem do stawianych sobie celów. Jednak kiedy zaczynasz myśleć o działaniu i stawiasz w tym kierunku pierwsze kroki, szybko okazuje się, że droga do sukcesu nie jest wyłącznie usłana różami. Warto jednak zaryzykować, czasem postawić wszystko na jedną kartę i spróbować marzenia wprowadzić w czyn. Oto 5 powodów, dla których warto postawić na siebie! 

1. Z cierpliwością za Pan Brat
Jeśli zaczniesz krok po kroku dążyć do realizacji swoich marzeń bardzo szybko uświadomisz sobie, że bez cierpliwości nic nie osiągniesz. To jedna z najważniejszych cech potrzebnych do osiągnięcia celu. Nic nie dzieje się od razu i też nic łatwo nie przychodzi. Na realizację swoich marzeń musisz ciężko zapracować, nierzadko odnosząc po drodze porażkę. Warto z każdej porażki wyciągać wnioski i przemieniać je w sukces. Do tego wszystkiego jednak potrzeba czasu i ogromnych pokładów cierpliwości, której szybko się nauczysz. Warto jednak zaryzykować, wypracować tą cechę - przyda Ci się jeszcze nie raz w życiu.

2. Mistrz planowania i organizacji
Żeby osiągnąć sukces musisz wyraźnie określić cel, do którego dążysz. Najlepiej zrobić to metodą małych kroczków. Nie od razu Rzym zbudowano. Do realizacji marzeń potrzebny Ci dobry plan, którego będziesz się trzymać. Wymaluj go uwzględniając swoje dotychczasowe obowiązki, ludzi, którzy Cię otaczają, sukcesy i porażki. Duży plan podziel na mniejsze plany. Szybko okaże się, że w organizacji i planowaniu jesteś mistrzem świata. Twój codzienny dzień stanie się bardziej poukładany, a Ty będziesz mieć więcej czasu dla siebie.

3. Nie po trupach do celu
Nigdy nie byłam, nie jestem i nie będę zwolennikiem zasady po trupach do celu. Uważam, że czuć spełniona mogę się tylko wtedy, kiedy otaczają mnie inni ludzie. Dlatego sądzę, że powinno się być w każdej sytuacji życzliwym i pomocnym dla ludzi. Stawiając na siebie trzeba więcej czasu poświęcić sobie samej, nie oznacza to jednak rezygnacji z dotychczasowego życia. Towarzystwo jest niezbędnym elementem osiągnięcia sukcesu. Musisz tylko dobrze je dobierać. Uwierz mi, realizując swoje marzenia przekonasz się, którzy z Twoich znajomych są Twoimi prawdziwymi przyjaciółmi. Wyćwiczysz również umiejętność właściwego dobierania towarzystwa, a także poznasz mnóstwo wspaniałych osób. 

4. Możesz więcej
Jeśli postawisz na siebie to uwierzysz w siebie! Każdy zrealizowany mały krok prowadzący nas do celu sprawia, że wzrasta nasza samoocena. Co więcej, jedno małe spełnione marzenie popycha nas do walki o kolejne. A każde spełnione, sprawia, że coraz bardziej wierzymy w siebie, nasze możliwości. Nie boimy się już głośno wypowiadać swojego zdania, przestajemy oglądać się na innych.

5. Be Happy
Stawianie na siebie w linii prostej prowadzi nas do bycia szczęśliwym. Wiesz, że możesz więcej, a kiedy trzeba nie zawahasz się iść pod prąd. Realizacja swoich marzeń i celów daje nam mnóstwo satysfakcji. Daje nam tyle energii, że zaczynamy widzieć świat przez różowe okulary i nie boimy się głośno mówić o tym i wierzyć, że marzenia się spełniają. 

Oto moja lista pięciu powodów, dla których warto stawiać na siebie. Oczywiście jest to moje subiektywne zdanie, poparte moimi doświadczeniami. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Uważam, że w każdej sytuacji materialnej i rodzinnej można, ba nawet trzeba realizować się. Potrzeba tylko czasu, cierpliwości i przede wszystkim  dobrych chęci. Powodzenia w spełnianiu siebie!

28 komentarzy:

 1. Motywujący post. Jeśli ktoś miał wątpliwości mam nadzieję, że po przeczytaniu tego czarne chmury zostaną rozwiane. Czasem faktycznie bardzo ciężko jest podjąć taką decyzję, a co gorsza wytrwać w niej, wtedy należy pamiętać o takich punktach i dalej próbować zawojować świat ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W życiu wyznaję zasadę nie ma rzeczy niemożliwych, na niektóre trzeba tylko troszkę dłużej poczekać. Warto odważyć się, podjąć decyzję i działać :)

   Usuń
 2. Wydaje mi się, że nie każdy z tych punktów jest powodem, dla którego warto coś zmienić. Niektóre brzmią bardziej jak kroki, jakie musimy podjąć, żeby w ogóle do tego dojść :)

  Nie zmienia to faktu, że wpis jest motywujący i warto wziąć go sobie do serca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy zrealizowany krok może być również powodem, dla którego warto stawiać na siebie :)

   Usuń
 3. Zdecydowane wato postawić na siebie. Jeżeli nie my to kto? Jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie, a nasze decyzje budują jak wygląda nasze otoczenie, jak się czujemy. Wszystko jest w nas ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 100% się z Tobą zgadzam!! Życie możemy przeżyć tylko raz, warto czerpać z niego pełną garścią :)

   Usuń
 4. Ja zdecydowanie stawiam na siebie, a do tego uważam że najlepszą inwestycją jest właśnie inwestowanie w siebie. Dlatego lubię się uczyć np. po przez czytanie mądrzejszych i bardziej doświadczonych od siebie aby tę wiedzę pogłębiać. W taki sposób można osiągać cele, które sobie stawiamy. Oczywiście wymaga to czasu i poświęcenia - cierpliwość jest tutaj bardzo ważnym elementem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak trzymaj! Dobrze napisane, najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie :)

   Usuń
 5. Wszystko pięknie...tylko skąd brać cierpliwość? :) Ciągle mam z tym problem. Pracuję nad tym, jednak w pocie czoła, a efektów nie widać. Piękny artykuł!Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, nic od razu nie przychodzi, nawet nie będziesz wiedzieć kiedy nauczysz się cierpliwości. A każda sytuacja prowadzi nas w dobrym kierunku :)

   Usuń
 6. Rzeczy niemożliwe może i są w życiu każdego człowieka, to nie warto się oszukiwać,ze ich nie ma. Ale jeśli już się pojawią to warto je przekształcać, często coś w innej formie,może zmniejszone jest do zrobienia. Ale to jest właśnie ta walka i samozaparcie. Zamiast się poddać,że nie wyszło,człowiek może to zmieniać. A inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją. Tylko często trudną. A przez to,że trudną to i wartościową. Ale to można dostrzec dopiero po wszystkim. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 100% się zgadzam. Najczęściej to co trudno przychodzi jest bardziej wartościowe i bardziej przez nas doceniane.

   Usuń
 7. Z pewnością warto postawić na siebie! Jednak bardzo często mimo "wiedzy" teoretycznej - i tak trudno takie kroki wprowadzić w życie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, trzeba próbować. Nie wolno się poddawać :)

   Usuń
 8. u mnie glowny problem to wytrwałość i cierpliwość, popawie to i będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Motywujący tekst. Faktycznie cierpliwość jest konieczna na drodze do realizacji celów. Warto marzyć i dążyc do spełnienia swoich założeń��

  OdpowiedzUsuń
 10. optymistyczny, lekki text, ale tez zawiera konkretne, merytoryczne informacje, przeczytałam z ciekawością, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Stawiać na siebie - o tak! Ale też odpuszczać sobie: perfekcjonizm, nieistotne sprawy, sytuacje zabierające mnóstwo energii a nie prowadzące do celu

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się takie podejście! Ja choć z natury jestem spokojnym i cierpliwym człowiekiem, to w dążeniu do celu nie zawsze udaje mi się wytrwać w tych cechach. Ale ćwiczenie czyni mistrza i poczyniłam w ostatnim czasie duże postępy! Prę do przodu ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Potrzeba takich wpisów więcej, wtedy łatwiej się realizuje cele.

  OdpowiedzUsuń
 14. Poza tym, że generalnie wszystko to prawda, z realizacją jest trudniej niż z samymi planami. Co nie zmienia faktu, że im częściej czytam tego rodzaju wpisy, tym chętniejsza jestem do działania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bierz się do działania i nie zwlekaj :) Później będziesz żałować, że tak późno :)

   Usuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger