24 lipca

24 lipca

Patenty na udany urlop


Dla mnie wakacje rozpoczęły się dzisiaj o 15 :) I choć nie trwają aż tyle co w szkole, nie wspominając już o czasach studenckich, to każdy, kto pracuje na etacie, wie ile dla niego znaczy dwutygodniowy urlop. Zamierzam wypoczywać, odpoczywać, biegać, skakać, tańczyć i cieszyć się każdą wolną chwilą. Oczywiście urlop nie byłby kompletny bez wyjazdu w moje ukochane Tatry (dla mnie, na całym świecie nie ma piękniejszego miejsca!). Zanim jednak na chwilę wyloguję się z wirtualnej i realnej rzeczywistości to podaję Wam moje patenty na udany urlop! Zostawiam Was z moją szczęśliwą siódemką! Miłej lektury :)

One

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ma znaczenie od jakiego dnia w tygodniu idę bądź wracam z urlopu. Nie lubię szablonowych terminów od poniedziałku do piątku. Biorąc wolne od środka tygodnia zawsze mam wrażenie skróconego tygodnia pracy. Zdecydowania lepiej mi się wtedy pracuje :)

Two

Próbuję się wyspać, ale też nie przespać całego wolnego czasu. Ostatnio ku wielkiemu mojemu zdziwieniu, stałam się rannym ptaszkiem. Zamierzam odespać, chociaż troszkę, codzienne poranne wstawanie, ale nie na tyle, żeby przestawić swój organizm i mieć problemy po powrocie do pracy!

Three

Wyjazd! Chociażby na kilka dni za miasto. Nic tak nie ładuje baterii jak całkowita odskocznia od codziennych obowiązków. Poza tym taki wyjazd to mnóstwo wyzwań, pozytywnych wrażeń i przygód. Nie musi być daleko, ważne żeby gdzieś :)


Four

Niestety jak wyjazd to i kasa. Te dwie rzeczy są ze sobą nierozerwalnie związane. Mimo, że na małe wyjazdy nie trzeba dużych pieniążków, to jednak dla niektórych nawet taki wydatek jest zbyt duży. Wtedy proponuję poszukać atrakcji w swoim mieście. Może akurat dzieje się coś fajnego kulturalnego - letnie kino, ciekawy festiwal albo zwyczajnie miejska plaża, na której można bezpłatnie leżeć bykiem i odpoczywać. Ważne, aby nie siedzieć w domu i nie marnować czasu przed TV.
Five

Wyloguj się z życia online - choćby na jeden dzień. Proponuję dzień bez Facebooka i tego typu podobnych portali, ba możesz nawet pokusić się o dzień bez internetu. Nie siedząc w nosie z telefonem zobaczysz jaki świat może być piękny, a ludzi życzliwi wobec siebie nawzajem.
Six

Pracę zostaw w pracy. Jeśli możesz sobie pozwolić to zostaw służbowy komputer i telefon w firmie, a jeśli nie to rzuć je gdzieś daleko w kąt w domu i skorzystaj dopiero jak będzie bezwzględna ostateczność. Celem urlopu jest wyluzowanie się, zrelaksowanie, oderwanie od firmowej codzienności. Warto o tym pamiętać, gdy będzie Cię kusić zerknąć do firmowego maila.
Seven

Dobry humor od samego rana. Wyluzuj, nie spinaj się, wypielęgnuj w sobie lenia - chociaż tu uważaj, żeby z tym nie przesadzić ;) Daj sobie odrobinę wytchnienia, nie nadrabiaj zaległości w sprzątaniu i różnych pracach domowych. Ciesz się leniwą poranną kawą albo wieczorną książką przed snem. Jednym zdaniem każdą piękną chwilą tego wolnego czasu. Nie przejmuj się drobnostkami, nie denerwuj z byle powodu, na to jeszcze później przyjdzie czas :)

Kochani życzę Wam i sobie udanego wypoczynku. Nie każdy z nas zbierze piękne wspomnienia, naładuje akumulatory do dalszych działań. Ja tymczasem uciekam, nie będę tu pewnie tak często, jakbym chciała. Lecę odpoczywać i czerpać inspirację na przyszłość. Stęsknionych zapraszam na wakacyjny "spam" na moim Instagramie :) Pięknych Wakacji!!

5 komentarzy:

 1. Z wyspaniem się będzie ciężko u mnie bo w urlop remontuję :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jak prawie każdy statystyczny Polak :D życzę jednak chociaż chwili wytchnienia i odpoczynku :)

   Usuń
 2. Rady idealne i zazwyczaj mam ustalone podobne. Jakkolwiek od tygodnia jestem w rodzinnym domu w Polsce i wszystko działa do góry nogami ;D nie dosypiam i nie mam chwili na nudę. Po takim tygodniu zdecydowanie zwalniam i biorę sobie Twoje wskazówki do serca.
  Udanego wypoczynku !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo w rodzinnym domu zawsze tak jest! Zwalniaj tempo i wypoczywaj :)

   Usuń
 3. Za kilka dni zaczynam urlop, sztampowo w poniedziałek. Pierwszy rodzinny urlop, będzie się działo.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger