13 sierpnia

13 sierpnia

Jarmark Jagielloński znów w Lublinie!


I znów w Lublinie zrobiło się głośno, kolorowo i ludowo. Jak co roku długi weekend sierpniowy upływa pod hasłem Jarmarku Jagiellońskiego. Ta kolejna edycja tego wspaniałego wydarzenia w tym roku jest szczególna, bo zbiega się z obchodami 700lecia Miasta Lublin, a jej motyw przewodni to pisankarstwo. Kto by pomyślał, ze oglądanie i tworzenie pisanek może przyciągnąć tłumy w połowie sierpnia, kiedy o Wielkanocy nikt nawet nie pomyśli. A jednak warsztaty malowania pisanek znalazły się w jarmarkowym programie, a Bramę Krakowską ozdobiły kolorowe jajeczka. 


Tradycyjnie już Jarmark Jagielloński to liczne stragany, na których można podziwiać rękodzielnicze wyroby i podpatrzyć rzemiosła u najlepszych, a nawet zamienić z nimi kilka słów. Osoby prezentujące na stoiskach swoje wyroby podlegają merytorycznej kontroli organizatorów. Zatem solidnie i rzetelnie wyselekcjonowani artyści są gwarancją najwyższej jakości tego wydarzenia. I takim sposobem znajdziecie tu między innymi: wyroby garncarskie, drewniane, haftowane chusty, obrusy, a nawet miody czy pieczywo. Jednak Jarmark to nie tylko stragany, to również liczne wydarzenia kulturalne. Organizatorzy zapraszają na liczne wernisaże, koncerty, potańcówki, czy jarmarkowe kino. Jednym zdaniem każdy znajdzie tu coś dla siebie. 


Reasumując Jarmark Jagielloński i w tym roku mnie nie zawiódł. Kilka lat temu miałam okazję i przyjemność jako wolontariusz współorganizować to wydarzenie. Pamiętam ile pracy, czasu i serca wkłada się w to, aby przez te kilka dni miasto wyglądało tak pięknie, a wszystko działało jak w dobrze naoliwionej maszynie. I to serducho widać i czuć na ulicach miasta. Co tu dużo pisać, kto jeszcze nie był, to czas najwyższy to nadrobić i na własnej skórze poczuć jarmarkowy klimat, który w Lublinie będzie trwał do wtorku. Łapcie szczegółowy program i pędźcie na lubelskie Stare Miasto!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger