08 października

08 października

Jak się pozbyć niepotrzebnych rzeczy??


Wasza szafa pęka w szwach, ale jak przychodzi co do czego to i tak nie masz co na siebie nałożyć. Chcąc wyglądać pięknie i modnie w każdej sytuacji udajesz się do sklepu, aby kupić nową sukienkę, czy bluzkę. Wracasz do domu, wieszasz sukienkę na wieszak i wsadzasz do szafy. Tutaj spotyka Cię mała niespodzianka, bo nie masz już gdzie upchnąć kolejnej rzeczy. Czas, więc zabrać się za porządki (o tym, jak to zrobić, aby było idealnie znajdziecie tutaj) i nagle okazuje się z ilu rzeczy tak naprawdę korzystasz, a ile zalega tutaj od kilku sezonów. Znacie to?? Powiedzcie, że też tak macie? :)

Najprostszym sposobem na zrobienie miejsca w szafie na nowe rzeczy jest pozbycie się tych starych. Każdy z nas dobrze wie, które ciuchy lubi najbardziej i które nosi najczęściej. W myśl zasady, że jeśli nie nałożyłaś czegoś przez kilka miesięcy to raczej już tego nie zrobisz i takiej rzeczy możesz się pozbyć. Powstaje jednak pytanie co zrobić z nieużywanymi ciuchami. Poza wyrzuceniem ich na śmietnik istnieje kilka możliwości. Powiem Wam, co ja z nimi robię.
Akcje charytatywne
Od kilkunastu lat w Lublinie organizowana jest akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Co roku w listopadzie prowadzona jest uliczna zbiórka. W jedną listopadową niedzielę w kilkudziesięciu punktach miasta wolontariusze przyjmują rozmaite dary np. ubrania, żywność, art. papiernicze itp. Często korzystam z okazji i ładne, zadbane i uprane ubrania przekazuję właśnie na tę akcję. Staram się tu dodawać czapki, rękawiczki, zabawki, aby dzieci znalazły coś dla siebie. Nie mam pojęcia, czy jest to ogólnopolska zbiórka, ale jeśli nie, to zawsze można poszukać czegoś podobnego w swojej miejscowości. Dla zainteresowanych podrzucam stronę internetową PDPZ.  

Kontenery na ubrania
Przyznam szczerze, że nierzadko zdarza mi się zostawiać niepotrzebne ubrania w tego typu kontenerach. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania znajduje się kontener PCK, do którego w każdej chwili można wrzucić zbędne rzeczy. Wiem, wiem na ich temat krąży wiele plotek, o tym co się naprawdę dzieje z naszymi ciuchami i gdzie one trafiają. Ja jednak chcę wierzyć, że PCK robi z nich właściwy użytek i nie rozmyślam zbyt długo na ten temat. 

Sprzedam - oddam - zamienię
Ten sposób odkryłam dość niedawno i jest to sprawka mojej siostry. Wiedziałam oczywiście, że jest taka możliwość, ale jakoś nigdy nie było okazji, żeby z niej skorzystać. Dopiero moja siostra uświadomiła mi, że to fajny sposób na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, zrobienie miejsca w szafie i zdobycie trochę grosza na nowe ciuchy :) W internecie jest mnóstwo miejsc, na których można wystawić swoje ciuchy na sprzedaż. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić olx.pl, portal znany chyba każdemu, a przynajmniej większości z nas. Często korzystam również z Facebook'a i dostępnych tam kilku grup sprzedażowych oczywiście odnoszących się do Lublina. Jednak Internet ma na tyle duże zasoby, że z całą pewnością znajdą się takie grupy dla każdej miejscowości. Te lubelskie to:
Drugie życie ubrań
Nie korzystam z tego sposoby zbyt często, ba chyba nawet wcale. A to tylko dlatego, że moje zdolności krawiecki nie są na tyle zaawansowane. Wierzcie mi, strach by było pokazać się ludziom na oczy w moich własnych przeróbkach. Znam jednak wiele osób, którzy są nieco bardziej zdolne w tej dziedzinie ode mnie. Małym wysiłkiem i niewielkimi kosztami nadają ciuchom nowe życie. Czasem doszyją jakieś charakterystyczne guziki, naszywki, innym razem coś przerobią. Jeśli macie takie zdolności warto z nich korzystać, wtedy raz kupiony ciuch będzie wam służył przez wiele lat w kilku zupełnie nowych odsłonach. Jest to duża oszczędność pieniędzy i fajny sposób na zachowanie oryginalności w tłumie. 

To teraz nie pozostaje Wam nic innego jak pójść do szafy i zrobić w niej porządek. Wiecie już jakie są moje sposoby na niepotrzebne rzeczy, ciekawa jestem Waszych. Czekam na propozycję, bo pewnie znajdę w nich jakiś nowy sposób dla siebie :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger