22 października

22 października

Pięć zasad, które powinna znać każda starsza druhna


Co prawda sezon ślubny zbliża się ku końcowi, to jednak uznałam, że najwyższy czas podzielić się z Wami moimi weselnymi spostrzeżeniami. Własne doświadczenie, czujne oko i wytężony słuch pozwoliły mi stworzyć mały "poradnik" dla wszystkich starszych druhen. Ślub, to nie wiem czy najważniejszy dzień w życiu, ale na pewno bardzo istotny z punktu widzenia panny młodej. Wybierając swoją starszą z całą pewnością wybiera jedną z najbliższych jej osób, do której ma zaufanie i od której liczy na bezgraniczne wsparcie. Dlatego, tak istotne jest, aby stworzyć tego dnia wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę. To lecimy z 5 zasadami, które powinna znać każda starsza druhna.

Uśmiech od samego rana
Choćby nie wiem co się działo tego dnia, wszystkie troski i zmartwienia odłóż na bok. Wstań w dobrym nastroju i niech Cię on nie opuści przez najbliższe 24 godziny :) To bardzo ważne, aby w ten dzień uśmiech nie schodził Ci z twarzy. Pamiętaj, że uśmiech jest zaraźliwy, a to Ty będziesz najbliżej panny młodej. Poza tym, nie jest Twoją rolą marudzenie, narzekanie, wyolbrzymianie problemów i chodzenie z obrażoną miną.

Logistykę weź na siebie
Mimo, że przygotowania do wesela zajmują wiele miesięcy, to i tak dużo kwestii zostaje do zrobienia na ostatnią chwilę. Warto wiedzieć wcześniej, kto czym się zajmuje i w razie potrzeby nie bać się koordynować zadaniami. Już w trakcie wesela bądź w stałym kontakcie z zespołem, obsługą. Warto słuchać opinii gości i w razie czego interweniować. Dowiedz się wcześniej, czy państwo młodzi mają wynajęty pokój dla siebie i tam zostawcie potrzebne rzeczy. O liście awaryjnej już kiedyś pisałam i jest ona takim must have ślubu. Ustal również wcześniej czy młodzi mają jakieś szczególne utwory, które chcieliby usłyszeć, czy planują podziękowania dla rodziców, chrzestnych. Jeśli tak, to musisz pamiętać o tych kwestiach i w odpowiednim momencie zająć się ich realizacją.


Zrób się na bóstwo
 Nie da się ukryć, że każda kobieta chce "jakoś" wyglądać na każdym ślubie. Tyle, że w tym wypadku "jakoś" nabiera innego znaczenia. Pełnisz funkcję reprezentatywną, więc też tak trzeba wyglądać. W mojej ocenie klasyka jest tu zawsze w modzie i lepiej nie eksperymentować zbytnio z ubiorem. Warto również zainwestować w profesjonalny make-up i fryzurę, które dobrze przygotowane utrzymają się przez całą imprezę. A poza tym, podobnie jak panna młoda poczujesz się bajkowo tego dnia. Aby zaoszczędzić trochę czasu można skorzystać wspólnie z panną młodą z usług tych samych osób, które przyjadą do Was do domu i tam Was przygotują. Ja za każdym razem korzystałam z profesjonalnego make-up przygotowanego przez Kasię Kręglicką. Osobom z Lublin i okolic mogę ją z pełną odpowiedzialnością polecić. Kilkakrotnie wykonywała mój makijaż jak i również panien młodych i za każdym razem efekt był nieziemski. Kolory idealnie dobrane, wykonanie z ogromną starannością i dbałością o każdy szczegół tworzyły trwały i przepiękny makijaż będący nie tylko dodatkiem, a idealnym dopełnieniem weselnych kreacji. Uważam, że warto wspierać talenty i polecać profesjonalne usługi dalej, gdyż poczta pantoflowa jest najlepszą reklamą. Dzieła sztuki Kasi możecie podpatrzeć tutaj - szczerze polecam :)

Baw się dobrze
Dobra zabawa to podstawa tego dnia. Zespół, choćby najlepszy samodzielnie nie porwie do zabawy wszystkich gości. Goście muszą współpracować, a zachęcenie ich do zabawy w dużej mierze zależy od Ciebie i starszego drużby. Dlatego nie ma co się wstydzić i od razu aktywnie uczestniczyć we wszystkich zabawach przygotowanych przez zespół. To Wy jesteście prawą ręką wodzireja i również na Was ciąży odpowiedzialność dobrej zabawy. Dlatego tak ważny jest również dobry humor, który wprawi Ciebie i gości w dobry nastrój.


Nie graj pierwszych skrzypiec
To w sumie najważniejsza zasada. Bezwzględnie na wszystko co się dzieje dookoła, a na weselu nietrudno o niespodziewane wydarzenia, powinnaś być oparciem dla panny młodej. Wspieraj ją najlepiej jak potrafisz, rozśmieszaj i odstresuj. Nie staraj się być najważniejsza, bo nie jesteś. Nie wychylaj się przed panną młodą i nie gwiazdorz, bo nie taka jest tu Twoja rola.

Przygotowując się do roli starszej druhny musisz znać tych pięć zasad i je stosować w praktyce. Jeśli podejdziesz odpowiedzialnie do swojego zadania, ale bez zbędnego spięcia na pewno w 100% wywiążesz się ze swojej roli. Pamiętaj, że bycie starszą to zaszczyt i ogromna przyjemność, a nie kara. Jeśli tak do tego podejdziesz to wspólnie z gośćmi stworzycie niezapomniane weselne chwile, które młodzi będą wspominać przez całe życie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger