04 grudnia

04 grudnia

Trwaj chwilo, jesteś piękna!


Trwaj chwilo, jesteś piękna! cytat zaczerpnięty z arcydzieła Goethego pt. Faust zdecydowanie odzwierciedla to, co mi ostatnio w duszy gra. Po raz kolejny zrozumiałam, że najpiękniejsze w życiu są pojedyncze momenty, które tak rzadko doceniamy, a tak często sprawiają, że się uśmiechamy. Ostatnio zafascynowała mnie przygoda z fotografią. Zabawa z aparatem jednocześnie mnie zachwyca i inspisruje. To niesamowita przygoda, która przynosi mi dużo satysfakcji. Oczywiście, niestety ciągle nie mam tyle wolnego czasu ile bym chciała na rozwijanie w sobie tej pasji. Długie wieczory i krótkie dni nie sprzyjają fotograficznym uniesieniom, jednak nie zrażam się i próbuję, ćwiczę i trenuję, bo przecież trening czyni mistrza :)


Moim drogwskazem w tej przygodzie jest blog Jest Rudo, na którym można znaleźć ogromną ilość przydatnych  i praktycznych wskazówek. Autorka wspaniale opisuje podstawowe kroki, które musi opanować początujący fotograf-amator. To stąd dowiedziałam się, że aby robić fajne ujęcia nie trzeba sprzętu za kilanaście tysięcy złotych. Tak naprawdę fotografia jest dla każdego. Z kolei inspirację czerpię z książki Make Photography Easier Kasi Tusk. Jest to pierwsza książkowa pozycja, po którą sięgnęłam w tej dziedzinie i jestem bardzo zadowolona. Niespodziewałam się, że znajdę tu, aż tyle ciekawych informacji i inspiracji. Dla osoby stawiającej pierwsze kroki w tej dziedzinie, to fajne wsparcie w poprawianiu jakości zdjęć i doskonaleniu swoich umiejętności. Dzięki nim zrozumiałam, jak ważne jest dla mnie wstawianie tutaj wyłącznie swoich własnych zdjęć. Takich jedynych, niepowtarzalnych, których nie znajdę w żadnym innym miejscu w Internecie. Teraz już wiem, że zbyt długo korzystałam z banków zdjęć, które na początku internetowej drogi są doskonałym wsparciem i pomocą dla twórcy. Jednak przychodzi taki moment, że chcesz tworzyć coś własnego i chwalić się tym przed całym światem. Rozwijanie swojej pasji, to rozwijanie samej siebie, a najgorsze co można zrobić to zrezygnować z siebie samej. I właśnie dlatego chwilo trwaj, bo jesteś piękna!


8 komentarzy:

 1. Super! życzę powodzenia! Pasja naprawdę może zdziałać w naszym życiu cuda! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymamy kciuki za rozwój pasji! Akurat w tej dziedzinie liczy się nie tyle wiedza książkowa (chociaż na początku jest naprawdę pomocna), co praktyka, która czyni mistrza! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też uwielbiam fotografię, bo można świetnie bawić się robiąc zdjęcia. Przy okazji uwieczniamy nasze postępy - jeśli regularnie ćwiczymy, to widać, jak coraz lepiej kadrujemy, komponujemy i wykorzystujemy światło. Bardzo fajna pasja, którą można wykorzystywać na różne sposoby :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w 100% się zgadzam! I widać przy tym jak się rozwijamy, a to sprawia nam największą frajdę ;)

   Usuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger