11 marca

11 marca

Marzec miesiącem kobiet - czemu nie??A dlaczego by marca nie okrzyknąć miesiącem kobiet. Jeśli luty przez jedne jedyne Walentynki nosi miano miesiąca miłości, to spokojnie marzec powinien być najbardziej kobiecym miesiącem. Idąc tym tropem my Panie powinnyśmy poświęcić sobie zdecydowanie więcej czasu i uwagi. W dzisiejszym świecie pełnimy mnóstwo ról wypełniając przy tym jeszcze więcej obowiązków. Nie ma się co łudzić, ich znaczną część narzuciłyśmy sobie same dążąc do ciągłej perfekcji w każdej dziedzinie naszego życia. I w ten właśnie sposób sprzątamy, gotujemy, pierzemy, opiekujemy i bawimy się z dziećmi, robimy zakupy, pracujemy rozciągając przy tym dwudziestoczterogodzinną dobę do jej granic możliwości. Ostatnio gdzieś przeczytałam o badaniach IPSOS, zgodnie z wynikami, których współczesna kobieta w Polsce, jest postrzegana jako osoba niezależna, ambitna, pracowita, dbająca o siebie. W 100% zgadzam się z tym wynikami, ponieważ w moich oczach również jesteśmy niezależne, ambitne. Dodałabym jeszcze wielozadaniowe, bo my kobiety potrafimy robić milion rzeczy jednocześnie i często z tej umiejętności korzystamy. Praca, rodzina to wszystko daje nam spełnienie, jest dla nas najwyższą wartością, której bronimy za wszelką cenę. Współczesna kobieta zmieniła się na przestrzeni lat. Coraz rzadziej jest kurą domową, która nie pracuje zawodowo, a coraz częściej dwoi się i troi, aby pogodzić pracę z rodziną. Próba pogodzenia tych dwóch różnych biegunów pochłania nas całkowicie. W ten sposób gdzieś między praniem, a gotowaniem gubimy swoje dawne marzenia, pragnienia. Po całym ciężkim dniu zmęczenie bierze górę i na samorealizację braknie czasu i siły.


A gdyby tak na chwilę odpuścić i poświęcić sobie nieco więcej czasu. Myślę, ze wtedy większość z nas odnalazłaby w sobie nieznane dotąd pokłady pozytywnej energii. Drogie Panie nie zapominajmy o tym, że nie jesteśmy same na tym świecie. Przekazanie części obowiązków mężczyznom z całą pewnością ułatwiłoby nam życie i dało trochę wolnego czasu. Nauczmy się pamiętać o sobie nie tylko od święta. Nie dajmy się zaszufladkować do pełnienia określonych ról i jednocześnie same się nie szufladkujmy. Wielokrotnie to nasze dążenie do perfekcji powoduje w nas samych frustrację i zmęczenie. Nie we wszystkim musimy być najlepsze, czasem wystarczy trochę odpuścić, aby być szczęśliwą. Świat nas postrzega jako osoby niezależne, ambitne i dbające o siebie i takie właśnie bądźmy. Znajdźmy czas dla samych siebie, odpocznijmy, zadbajmy o siebie. Wygospodarujmy w ciągu dnia chwilę dla nas. Niech to będzie kawa z przyjaciółką, zakupy, kino, trening czy chociażby domowe SPA we własnej łazience. Dbajmy o takie małe chwile i celebrujmy jej z należną im starannością. Zdejmijmy część obowiązków z siebie, a w zamian pamiętajmy o własnym rozwoju. Realizowanie swoich marzeń, planów, pasji dodaje skrzydeł i sprawia, że czujemy się szczęśliwsze. 

Drogie Pani mam nadzieję, że wy same pamiętacie o sobie na co dzień, a wasi najbliżsi doceniają Was nie tylko podarowaniem tulipana w Dzień Kobiet. Zastanówcie się, co możecie zrobić dla samych siebie, jak w siebie zainwestować i to zróbcie. Nie czekajcie ani dnia dłużej, bo czas i tak upłynie. Nie poświęcajcie się za wszystko i za wszystkich, dbajcie o swoje samopoczucie. Pamiętajcie, że jesteście kobietami z krwi i kości i jeśli Wy o siebie nie zadbacie, to nikt tego za Was nie zrobi. Nie pozwólcie ciągnąć się w dół i bądźcie szczęśliwe. Tego sobie i Wam życzę! :)

17 komentarzy:

 1. Piękny i mobilizujący post! Faktycznie my kobiety, łatwo zdajemy się zapędzić w róg nadmiaru obowiązków, planowania, brania na swoje barki tak wielu rzeczy, że bardzo często zapominamy o nas samych, o tym co sprawia nam przyjemność i relaksuje nas.
  Marzec miesiącem kobiet- podoba mi się ! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby sobie przypomnieć o nas samych i znaleźć czas na odpoczynek, relaks i swoje własne przyjemności :)

   Usuń
 2. Zgadzam się w 100% w dzisiejszych czasach kobiety na równi z mężczyznami pracują taka samą ilość godzin i jeszcze dodatkowo mają obowiązki domowe oraz dzieci na głowie.

  Czasem się zastanawiam jak Wy to robicie?

  Tak marzec powinien być dla Was miesiącem w którym macie lżej i więcej wolnego :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy dobrej organizacji mężczyźni też dali by radę :)

   Usuń
 3. Bardzo trafny post. W tej całej bieganinie chodzi o to, aby znaleźć chwilkę dla siebie. Przecież my też jesteśmy ważne! Dzisiaj postanowiłam skorzystać z tej chwili dla siebie i tak oto popijam kawe, przegladając blogi. To też odpoczynek, nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się przy tym relaksujesz to jak najbardziej tak! tylko uważaj, żeby nie stało się to złodziejaszkiem czasu :)

   Usuń
 4. A czy pisanie bloga to poświęcanie sobie czasu? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w pewnym stopniu tak! Jeśli nie traktujesz tego jak przykry obowiązek, a sprawia Ci to przyjemność, to jak najbardziej :)

   Usuń
 5. Miesiąc kobiet jest nam wszystkim potrzebny żeby swoje potrzeby w końcu potraktować na poważnie. Przecież zasługujemy na to, co najlepsze, prawda? :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Niektóre "kury domowe" pracują ciężej niż niektóre panie w urzędach popijające kawkę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie się z tym zgadzam, i właśnie chodzi o to, aby to zmienić i znaleźć czas na odpoczynek :)

   Usuń
 7. W marcu obchodzimy tez święto mężczyzn, jaka szkoda ze jest zepchnięte na dalszy plan przez 8 marca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) coraz częściej panowie upominaja się o swoje w marcu :)

   Usuń
 8. Cudny tekst <3 Najważniejsze byśmy o siebie dbały i wzajemnie nie oceniały :) Marzę o świecie wzajemnie wspierających się kobiet, niezależnie od tego, jakie decyzje życiowe podjęły - to moja utopia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja też !! Po pierwsze nie oceniać się wzajemnie, jakie to ważne...

   Usuń
 9. Świetny wpis, uważam że powinno się często robić coś dla siebie, a nie tylko dla innych, my też potrzebujemy relaksu i rozwoju :)
  Ciekawy masz blog, dodaję go do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger