08 marca

08 marca

#Imprezownik, czy w domu musi znaczyć nudno?

 

Wydawać by się mogło, że organizacja domowej imprezy to błaha sprawa. Hmm, nic w tym trudnego! powiesz, każdy kiedyś w życiu zrobił przynajmniej jedną domówkę. I jest to szczera prawda, z którą w 100% się zgadzam. Pytanie tylko, czy właśnie taką imprezę chcesz zorganizować, czy może taką, którą wspólnie z przyjaciółmi będziecie wspominać latami i bynajmniej nie z powodu pijackich ekscesów.

Krótko mówiąc, znasz to uczucie, kiedy zdecydowakaś się zorganizować w domu imprezę, ale boisz się żeby nie wiało na niej nudą. Ja je znam, kiedyś zawsze się tego bałam! Nic w tym dziwnego, że nie lubimy nudnych imprez i wolimy chodzić na te, na których dzieje się coś oryginalnego i niebanalnego. Najlepszym przykładem tego są wieczory panieńskie, których niestereotypowa organizacja cieszy się coraz większą popularnością. Mnie to bardzo cieszy, bo uważam, że jakiś pomysł jest zawsze lepszy od żadnego!

I właśnie dlatego przedstawiam Ci krótki imprezownik, czyli po prostu poradnik, w którym znajdziesz podstawowe zasady organizacji domówki. Zaczynamy!

 

#TOWARZYSTWO

 To ludzie tworzą imprezę! Najważniejsza zasada w organizacji całej imprezy. Jeśli masz swoje stałe grono przyjaciół, w którym każdy się lubi i dobrze czuje w swoim towarzystwie to jesteś szczęściarą. Często, a może nawet prawie zawsze jest tak, że to że Ty się z kimś przyjaźnisz nie znaczy, że Twój przyjaciel będzie przyjaźnił się z Twoim drugim przyjacielem, albo że Twój partner lubi Twojego przyjaciela albo jeszcze miliony innych kombinacji. Dobór towarzystwa na imprezę nie jest wcale taki prosty. Oczywiście domówka to nie wesele, na którym nawet usadzenie gości ma znaczenie. Niemniej jednak organizując imprezę, musimy pamiętać, że chcemy się dobrze bawić, a nie kłócić albo wprowadzać niezręczne sytuacje, dlatego warto zaprosić tylko najbliższych niebędących w konflikcie ze sobą osób. Również w przypadku doboru towarzystwa, zasada mniej znaczy więcej się sprawdza. Czasem z kilkoma najbliższymi sobie osobami, w których towarzystwie czujemy się swobodnie, będziemy bawić się lepiej niż z kilkunastoma z dalszych znajomych. Koniecznie weźcie to pod uwagę przy planowaniu.

 

#MENU

Tak, zdecydowanie jedzenie ma też znaczenie i nie tylko dla łasuchów! Jeśli nie chcesz, żeby Twoja impreza przypomniała studenckie czasy w akademiku (chociaż muszę przyznać, że te czasy wspominam dość dobrze), to ogranicz chipsy i paluszki do minimum. Koszt i czas przygotowania nie musi być duży. Warto wcześniej ustalić budżet jaki chcesz przeznaczyć na imprezę. Zasadniczo masz tu trzy opcje do wyboru. Pierwsza to wziąć wszystko na siebie koszty i organizację - masz wtedy pewność, że wszystko będzie wyglądać tak jak chcesz, ale rosną koszty imprezy. Druga opcja to zrobić składkę, pamiętaj jednak, że składka zawsze dla kogoś będzie za duża, za mała i możesz być bardzo rozliczana z tego co przygotowałaś. Dlatego tu warto z rozwagą ustalać kwotę. Zostaje opcja numer trzy, czyli każdy coś przynosi. Opcja ta wydaje się najwygodniejsza, ale gwarantuje Ci, że pod względem estetycznym stół nie będzie wyglądał tak jak chcesz, a i tak zawsze znajdzie się ktoś kto przyniesie same chipsy. Ty jesteś organizatorem, wiec decyzja należy do Ciebie. W wyborze menu nie musisz od razu gotować obiadu z dwóch dań, w zasadzie to w ogóle odradzam obiad na imprezę. Fajnym pomysłem jest domowa pizza z różnymi składnikami, tak aby każdy gość znalazł jakąś wersję dla siebie. Oczywiście nie można zapomnieć o zimnych przekąskach, jak koreczki, kabanosy w cieście francuskim, czy sałatki. Pamiętaj, że umiar ma tu też znaczenie! Robiąc zbyt bogate menu napracujesz się, a duża część potraw nie będzie nadawała się do jedzenia kolejnego dnia i zwyczajnie pójdzie w śmieci.

 

#STÓŁ

Jak jedzenie to i stół. Zadbaj o fajne dodatki jak kwiaty czy świece. Pamiętaj, że  jesteśmy wzrokowcami i ładnie zastawiony stół zawsze będzie podnosił wrażenie Twojej imprezy. Zadbaj również o alkohol, niech będzie odpowiednio schłodzony i podany w odpowiednich dla niego kieliszkach. Fajnym pomysłem jest alkoholowy kącik z ciekawymi, ładnie wyglądającymi i smakującymi drinkami, również bezalkoholowymi!

 

#MUZYKA

Najgorszą z możliwych opcji jest włączyć muzyczny kanał w telewizorze. Gwarantuję Ci, że jeśli marzyły Ci się tańce, to nikt nawet nie wstanie z miejsca. Dlatego, jeśli chcesz mieć fajną imprezę, musisz wcześniej pomyśleć o swojej playliście. Znasz swoich przyjaciół, więc wiesz jakiej muzyki słuchają i przy jakiej dobrze się bawią. Znakomicie się sprawdzają lata 80, muzyka z tego okresu do dziś jest jedną z najlepszych. Nie bój się zabawić muzyką. Możesz wrzucić jakieś charakterystyczne kawałki z Waszych szkolnych czasów  lub powrzucać też kilku tanecznych znanych hitów, które sprawią, że podniesiecie się z krzeseł.

 

#ATMOSFERA

Rozmowa tworzy atmosferę, to bez dwóch zdań. Dlatego z wiadomych powodów warto nie wchodzić na tematy polityczne lub inne równie ciężkie i trudne. Jako, że jest to impreza może lepiej nie analizować swoich problemów zawodowych i prywatnych, a opowiadać jak najwięcej anegdot i żartów. Fajnym pomysłem są również rozmaite gry i zabawy. Najstarsze na świecie kalambury sprawdzą się znakomicie, tak samo karaoke. Możecie również zagrać w coraz bardziej popularne gry planszowe lub spróbować zespołowej rywalizacji jak chociażby w znanej i lubianej aplikacji na telefon Quizowanie. A jeśli lubicie serial Przyjaciele, to z pomocą przychodzi gra, która sprawdzi jak dobrze znacie ich przygody. Co ważne, tu również istotne jest zachowanie umiaru, czyli jeśli zdecydujemy się już na kalambury to nie fundujmy sobie innych gier. Jedna atrakcja zdecydowanie wystarczy.

Mam nadzieję, że rozwikłałam troszkę zagadkę udanych imprez i zainspirowałam Cię do działania. Pamiętaj, że impreza to po prostu dobra zabawa i Twój nastrój będzie się odbijał na gościach.

Jak zawsze czekam na Twój komentarz. Daj znać jaką miałaś najlepszą i najgorszą imprezę. Udanej zabawy!

1 komentarz:

  1. Ostatnio moje dzieci znalazły w której z szafek czapeczki imprezowe, była impreza 😉

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger