19 kwietnia

19 kwietnia

#Nuda na kwarantannieMiał tutaj dzisiaj wskoczyć nowy, mega letni pomysł na wieczór panieński. Jednak życie jak to życie lubi płatać figle i napisało dla nas, ostatnio, zupełnie niespodziewany scenariusz. Uznałam, więc, że mało kto ma dzisiaj głowę i możliwości do organizowania fajnych imprez. Kiedyś w końcu, to koronawirusowe wariactwo się skończy, a wtedy nowe i ciekawe pomysły przydadzą się dużo bardziej niż teraz.

Ponad miesiąc narodowej kwarantanny za nami. Wszyscy już wiemy, że mamy siedzieć w domu i wszystkim nam to dało już nieźle w kość. Rutyna tak dobrze Ci znana i tak ciężko wypracowana, z dnia na dzień legła w gruzach niczym domek z kart. To co, domownicy zdążyli zagrać na nerwach? Poziom sprzątania to u Ciebie już level master? Netflix już cały obejrzany? Swoją drogą ktoś to nieźle obmyślił, żeby akurat w czasie światowej kwarantanny zrobić premierę 4 sezonu Domu z papieru! W internetach grzmi, że tak szybko z domu nas jeszcze nie wypuszczą, czym się więc zająć, aby nie zwariować. Poszperałam tu i ówdzie, pogłówkowałam i znalazłam kilka fajnych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w domu.

 

#muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Słuchając dobrej muzyki można robić miliony różnych rzeczy, a można również nie robić nic, jedynie leżeć i się relaksować. Polecam Ci taką formę odpoczynku, od czasu do czasu przydaje się każdemu. Odkurz swoje płyty lub zwyczajnie odpal YouTuba zobaczysz, że od razu zrobi Ci się lepiej na duszy. Zrobiła się piękna pogoda i nie wiem jak Tobie, ale mi brakuje plenerowych koncertów. Ich małym zamiennikiem mogą być koncerty online. Wiadomo, nie zastąpią one tych na żywo, niemniej jednak są ciekawą formą rozrywki w czasach zarazy. Sama słucham, oglądam Męskie Granie #w domu i muszę przyznać, że ma w sobie coś, czego do tej pory nie było mi dane doświadczyć. Szczerze polecam, spróbuj może i Ty się wkręcisz w koncerty online, a oferta ich jest dzisiaj bogata. Aktualne propozycje, nie tylko te z Męskiego Grania znajdziesz tutaj.

 

#wirtualny spacer

Ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników historii i zwiedzania. Wszystkie muzea w czasie epidemii są z wiadomych powodów zamknięte. Część z nich proponuje wirtualne spacery, dzięki którym możemy podziwiać przepiękne wnętrza za pośrednictwem komputera. Fajny sposób na spędzenie wolnego czasu, przy okazji można złapać bakcyla i jak już będzie to możliwe odwiedzić dane miejsce na żywo. Listę dostępnych muzeów online znajdziesz tutaj.#teatr

Nie wiem jak Ty, ale ja, choć wstyd się przyznać, w teatrze ostatni raz byłam w czasach szkolnych. Niemniej jednak kiedy wydaje Ci się, że wszystkie filmy i seriale już obejrzałaś i zarówno polskie jak i światowe kino niczym nie może Cię już zaskoczyć może warto spróbować wyższej kultury. W internecie jest mnóstwo spektakli, które można obejrzeć online płatnie i bezpłatnie. Część z nich znajdziecie w serwisie ninateka.

 

#trening

Warto, naprawdę warto dbać o kondycję fizyczną w czasach kwarantanny. Aktywność dobrze Ci zrobi i na pewno poprawi humor. Dużo osób eksperymentuje teraz w kuchni, co niestety może zakończyć się zbędnymi, dodatkowymi kilogramami. Dlatego tym bardziej warto podnieść swoje cztery litery z kanapy i chwilę poćwiczyć. YouTube pęka od darmowych treningów, poza tym Ci znani i mniej znani trenerzy proponują treningowe live. Wiele siłowni ma teraz w swojej ofercie treningi online. Korzystaj, naprawdę warto! Kiedyś kwarantanna się skończy i głupio będzie wrócić na siłownię z zerową kondycją.

 

#kurs online

Zdecydowanie, to czym najbardziej jest dziś zalany internet to wszelkiego rodzaju szkolenia, kursy online dotyczące głównie pracy zdalnej. Jednak wśród tych szkoleń, kursów online, webinarów jest też masa innych ciekawych tematów. Można by rzec dla każdego coś dobrego. Zastanów się, czy czasu spędzonego w domu nie warto spędzić na słuchaniu wartościowego podcastu, oglądaniu ciekawego webinarium czy podszlifowaniu jakiegoś języka obcego. Taka mała rzecz, a może spowodować, że odkryjesz w sobie nowy talent albo znajdziesz pomysł na siebie. Osobiście polecam webinary Pani Swojego Czasu. Sprawdzone, korzystajcie, warto.

 

#porządek w zdjęciach

Jeśli tak jak ja nigdy nie masz czasu na zrobienie porządku w zdjęciach, a Twoje karty pamięci i twarde dyski toną w milionowych kopiach tego samego ujęcia, to jest to najlepszy moment, aby posprzątać. Wolny czas, który i tak musisz spędzić w domu możesz poświęcić na selekcję i obróbkę zdjęć. Przygotuj zdjęcia do wywołania, zrób generalne fotograficzne porządki. Zobaczysz ile zrobi Ci się wolnego miejsca na dysku. Przy okazji mnóstwo wspomnień i niesamowicie dobra zabawa przed Tobą. 

 

#mała ogrodniczka

Ludzie wiosna przyszła! Nie możemy się nią cieszyć w pełni tak jakbyśmy chcieli, ale możemy pobawić się w małego ogrodnika. Ha zobaczysz, że w tych czasach nawet fakt, że szczypior urósł da Ci ogromną satysfakcję. Może przystrojenie balkonu, zadbanie o swój ogród na zewnątrz, sprawi, że utrata możliwości spędzania wolnego czasu poza domem nie będzie taka dotkliwa. Przy okazji czy to na balkonie czy we własnym ogródku dotlenimy troszkę naszą głowę, a to zawsze przynosi pozytywne skutki.


#znajomi online

To, że siedzisz w domu nie oznacza, że nie możesz rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi. W dzisiejszych czasach nowe technologie pozwalają się widzieć i słyszeć. Warto z nich korzystać. W sumie, w końcu bezkarnie, bez zbędnych komentarzy możesz wisieć na telefonie przez kilka godzin i rozmawiać z przyjaciółką. Możesz też spróbować napić się z nią wirtualnie wina, a dzięki aplikacji ZOOM będziesz mogła pić to wino z więcej niż jedną koleżanką jednocześnie.

A jeśli żadna z powyższych propozycji nie zabije Twojej nudy na kwarantannie to zawsze możesz wrócić do Netflixa. Na pewno jest tam jeszcze coś czego nie oglądałaś :)

Na koniec chciałam wspomnieć jeszcze o jednym. Najlepsze co możesz teraz dla siebie zrobić to odciąć się od wiadomości.  W telewizji i internecie temat koronawirusa jest na każdym kroku. Warto ograniczyć czytanie, oglądanie, słuchanie wiadomości do niezbędnego minimum. Uwalniając głowę od koronawirusowych informacji naprawdę się zrelaksujesz i zrobić coś fajnego dla siebie.

Koniecznie daj znać, jakie są Twoje sposoby na nudę na kwarantannie!

Powodzenia i zdrowia!

2 komentarze:

  1. Mas zajmuje nauka syna i zamawianie bobasa więc nie ma mowy o nudzie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja pracuję zdalnie w domu, więc dla mnie niewiele się zmieniło

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger