03 maja

03 maja

Wieczór panieński w stylu boho


Przyszedł czas na kolejny pomysł na organizację wieczoru panieńskiego. Przyznam, że jest to pomysł, który w mojej głowie zaświtał już jakiś czas temu. Wiosna i lato to idealny moment, aby zorganizować wieczór panieński w stylu boho! Kwiaty, natura, barwy ziemi, letnie kreacje i łapacze snów to wszystko to, co charakteryzuje ten styl i nadaje imprezie odpowiedni, niezapomniany klimat.

Na początek, dla tych co nie wiedzą, styl boho początek swój miał we Francji tuż po rewolucji francuskiej. Wielu artystów na jej skutek straciło swój majątek, co zmusiło ich do prowadzenia minimalistycznego stylu życia. Tym samym przestali oni zwracać uwagę na panującą modę, ubierali się w zniszczone, luźne, często niepasujące do siebie ciuchy. Cenili sobie wolność i niezależność. Tak narodził się styl boho, w którym najważniejsza jest swoboda, wygoda i fantazja. 


W organizację wieczoru panieńskiego w stylu boho z całą pewnością musisz włożyć dużo pracy i energii, a także pobudzić swoją kreatywność. Jednak pamiętaj, efekty Twojej pracy mogą przejść najśmielsze oczekiwania, czym zachwycisz i wzruszysz pannę młodą, która bądź co bądź jest gwiazda tej imprezy. 

Wieczór panieński w stylu boho nie może odbyć się nigdzie indziej jak na dworze. Miejsce jest oczywiście dowolne, może być to plaża nad morzem, czy jeziorem, łąka, czy zwyczajnie własny ogród. W każdym z tych miejsc można zorganizować coś przepięknego i wyjątkowego. Wybór miejsca tak naprawdę uzależniony jest od waszych zasobów finansowych. 


Dekoracje to najważniejszy punkt w organizacji wieczoru w stylu boho. To one pomagają stworzyć odpowiedni nastrój. Mój pomysł na ten wieczór to niski "stół" przygotowany z palet obłożony poduszkami do siedzenia w barwach ziemi. Na każdej poduszce ułożyłabym kilka małych żywych kwiatów w kolorach bieli, fioletu lub lekkiego różu. Stół również byłby pełen kwiatów, tych samych co na poduszkach, a także świec, które zapalone wieczorem tworzyłyby niezapomniany klimat. Wieczór panieński w stylu boho jest imprezą na świeżym powietrzu, więc warto zainwestować w papierowe talerzyki i kubki z kwiatowych kolekcji. Z łatwością dostaniesz je w rozmaitych sklepach online z artykułami dekoracyjnymi. 

Moje wydanie wieczoru panieńskiego w stylu boho to również rozmaite girlandy z piór, kawałków materiałów, kwiatów zawieszone między drzewami, nad stołem, łapacze snów powiewające na wietrze. To, także kwieciste pompony, a także świece i lampiony zestawione na drewnianych tacach oraz postawione samotnie w przeróżnych miejscach w ogrodzie. 


Stołu i tego co się na nim znajduje nie można też pozostawić samemu sobie. Paletowy stół musi być pięknie przyozdobiony żywymi, polnymi kwiatami. Warto pobawić się również jedzeniem, drinkami i przygotować je w letnim wydaniu, tak aby pasowały do całej reszty. Możesz pomyśleć o lukrowanych babeczka i ciasteczkach w kolorach ziemi, a także o wszystkich suchych przekąskach, które można pięknie rozłożyć na rozmaitych półmiskach. Drinki im bardziej kolorowe tym lepiej, w końcu o to tu chodzi. 

Wreszcie panna młoda i uczestniczki imprezy. Organizując taki wieczór poproś pannę młodą oraz uczestniczki aby założyły letnie, zwiewne sukienki w stylu boho. Panna młoda może odróżniać się kolorem sukienki np. białym lub pudrowo różowym.


Organizując wieczór panieński w stylu boho zadbaj o to, aby był on niespodzianką dla panny młodej. Jeśli jest taka możliwość, niech do końca nie wie co się święci. Zorganizuj imprezę w wieczornych godzinach, kiedy zaczyna się zmierzch. Zaproś wszystkie uczestniczki imprezy, z wyjątkiem panny młodej na miejsce, tak aby w chwili jej wejścia powitały ją z zapalonymi sztucznymi ogniami w dłoni. Sama pojedź po pannę młodą i jako pierwszy prezent podaruj jej wianek na głowę przygotowany z żywych kwiatów. Niech nosi go przez całą imprezę, będzie ją odróżniał od pozostałych gości. Tak zorganizowany początek zachwyci wszystkich uczestników i będzie doskonałym wstępem do najlepszej ostatniej imprezy w panieńskim życiu. 

Podczas wieczoru panieńskiego nie może zabraknąć gier i zabaw. Mój pierwszy pomysł to wspólne robienie zmywalnych tatuaży na nadgarstek z napisem Team Birde, tak aby każdy widział, że jesteście jedną ekipą panny młodej. Kolejna zabawa to puszczanie balonów w niebo z życzeniami dla przyszłej panny młodej. Każda uczestniczka imprezy na małej karteczce pisze jedno, swoje życzenie dla panny młodej, czyta je na głos i umieszcza w balonie. Jako ostatnia swoje życzenie na przyszłość zapisuje panna młoda. Jeśli ma ochotę może przeczytać je na głos lub może pozostać tylko dla niej. Po umieszczeniu wszystkich karteczek w balonach, puszczacie je naraz i wysyłacie w niebo. Pamiętaj tylko, aby balony były wypełnione helem, inaczej nie polecą w górę. Ostatnia zabawa, to standardowy test znajomość przyszłego męża dla panny młodej. 


Wieczór panieński w stylu boho warto uwiecznić na dobrych zdjęciach. Świece, sztuczne ognie, lampiony wprowadzają uczestników w odpowiedni nastrój, który może zostać znakomicie przeniesiony na fotografie. Dlatego jedną z atrakcji może być profesjonalna sesja zdjęciowa dla panny młodej wraz z przyjaciółkami zorganizowana podczas imprezy. Dobry fotograf uchwyci klimat wieczoru, a po latach panna młoda będzie oglądać zdjęcia ze wzruszeniem. 

To moja propozycja organizacji wieczoru panieńskiego w stylu boho, która jest dla mnie jednocześnie romantyczna i naturalna. Jeśli własnie rozmyślasz nad pomysłem na wieczór panieński to śmiało korzystaj! Pamiętaj jednak, że to impreza panny młodej i to ona jest tu najważniejsza, więc twoja wizja wieczoru musi być spójna z tym co lubi przyszła panna młoda. 

Jak zawsze czekam na Twoją historię. Pochwal się w komentarzu jak udała się impreza lub jaki jest Twój pomysł na niezapomniany wieczór panieński. Czekam na inspirację! 

13 komentarzy:

 1. To musi być fantastyczna impreza, a na plaży to juz w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne inspiracje. Nic, tylko mieć okazję do wykorzystania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam bardzo kameralny wieczór panieński, ale sympatycznie go wspominam, liczyło się przede wszystkim towarzystwo. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę. Zgadzam się z Tobą, bez dobrego towarzystwa nawet najfajniejsza impreza będzie klapą. Jednak zawsze fajnie spróbować czegoś nowego :)

   Usuń
 4. Ale fajny pomysł klimatyczna impreza. Takie wydarzenie napewno sie wspomina:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmiało można korzystać, pomysł dobry nie tylko na wieczór panieński ;)

   Usuń
 5. Najważniejszy chyba jest właśnie jakiś pomysł i to taki, który przypadnie do gustu wszystkim 🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Pamiętajmy tylko, że w wieczorze panieńskim najważniejsza musi być panna młoda :)

   Usuń
 6. Bardzo fajne inspiracje Impreza na plaży np

  OdpowiedzUsuń
 7. Styl boho to chyba trend tego sezonu. Oby tylko pogoda dopisała i żeby można było zorganizować takie coś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne jest to, że wieczory panieńskie coraz częściej nie są imprezą z dziwnymi akcesoriami, ale potrafią być naprawdę piękne, że wiele dziewczyn będzie się czuło w nich komfortowo!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 zaplanowana.pl , Blogger